Akadálymentes változat
Normál változat

Családokkal ünnepeltek iskolánk elsőáldozó diákjai

2021-09-10

Görgess lejjebb

Hosszas készülődés előzte meg az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus megrendezését, amelyhez 2021-ben Budapest biztosított helyet. Évek óta készült erre a Katolikus Egyház.

Az egy hétig tartó programsorozatra több országból érkeztek hívek.

A vasárnapi nyitó mise napján az ország számos katolikus iskolájából - köztük a kecskeméti Szent Imre Általános Iskolából is érkeztek fiatalok, akik a kongresszuson tették le ünnepélyes keresztségi fogadalmukat. Iskolánk 4. osztályos diákjai közül 13 fiatal az ország többi iskoláiból érkező 1200 elsőáldozóval együtt elsőként vonulhattak az oltárhoz, hogy magukhoz vegyék az Úr Jézust szent ostya képében.

Megható pillanat volt látni a szertartáson egyforma ruhában sorakozó diákokat, ami szintén az egységet hivatott kifejezni.


További bejegyzések olvasása itt:

Hírek