Akadálymentes változat
Normál változat

Vízkereszt ünnepe a Szentimrében

2022-01-11

Görgess lejjebb

20 + G + M + B + 22.

Iskolánk diákjai közös iskolai szentmisén vettek részt a Nagytemplomban vízkereszt ünnepe alkalmából.

A Katolikus egyház január 6-án ünnepli vízkereszt napját, Jézus Krisztus megjelenésének ünnepét. A kereszténységben a vízkereszt napja a 4. század elején vált liturgikus ünneppé. Három eseményre emlékezik ez az ünnep: a Betlehemi napkeleti bölcsek látogatására, Jézus Jordán folyóban történő megkeresztelkedésére és Jézus első csodájára a kánai menyegzőn, ahol a vizet borrá változtatta.

Vízkereszt ünnepe emlékeztet bennünket arra, hogy Isten megjelent közöttünk Jézus Krisztusban, és Őáltala elhozta nekünk az üdvösséget.

A 15. századtól a házszentelés, mint szokás, terjedt el, amely szintén vízkeresztre tehető. 

Erre iskolánkban a szentmise után került sor, amikor Ivanics Zoltán Iskolalelkész a házszentelés hagyománya szerint az újonnan megáldott szenteltvízzel szentelte meg iskolánk termeit és lakóit, s közösen imádkozva együtt kértük az előttünk álló évre  Mennyei Atyánk kegyelmét, áldását.


További bejegyzések olvasása itt:

Hírek