Akadálymentes változat
Normál változat

Iskolánk Elsőáldozóit köszöntöttük

2022-06-03

Görgess lejjebb

Csodás vasárnapra virradtunk, hiszen a mai napon mondták ki esküjüket Szent Imre Iskolánk 4. osztályos kis diákjai. Öröm ez mindenki számára, de leginkább azoknak a gyerekeknek, akik az Úr Isten mellett döntöttek. Ez az első igazi lépés, hogy elfogadják az Úr Jézus szerető hívását, s döntésüket fogadalommal pecsételjék meg.

 

Hófehér ruhában, megtisztulva, gyermeki szépségű, sugárzó arcok sorakoztak, hogy életükben első ízben vehessék magukhoz az Oltáriszentséget. Eme napon nem csak a testük öltözött díszbe, hanem ragyogóan tiszta lélekkel, nagy izgalommal várták, hogy fogadalmukkal erősítsék meg Isten iránti elköteleződésüket.

Nem mindenki vehet magához ilyen Égi kincset, mint az Oltáriszentég. Kívánjuk, hogy kicsiny lelkük maradjon mindig szerény és hófehér, őrizze meg őket az Úr a felnőtté válás útján.

Erre az emlékezetes ünnepre a Szent Család Plébánián került sor örvendező szülők jelenlétében.


További bejegyzések olvasása itt:

Hírek