Akadálymentes változat
Normál változat

Zöldágjárás hagyománya

2023-04-05

Görgess lejjebb

A Szent Imre Katolikus Óvoda és Általános Iskola utcájára sereglettek kicsik és nagyok,  énekszótól zengett a környék, hiszen egy régi, a Húsvéti ünnepkörhöz tartozó szépséges szokással köszöntöttük a tavasz eljövetelét, üdvözöltük a természet megújulását. Zöldágjárás hagyományát Lukácsné Haránt Eszter, iskolánk néptánc oktató művésztanára elevenítette fel, aki hangos énekszó kíséretében, zöld vesszőkkel a kezükben vezette a szoknyát öltött fiatal lányokat Kecskemét iskolánkat övező utcáin.  A rossz idő sem szegte a kedvüket, s bár alig pár fokkal jártunk a nulla felett, a napsütés és a lelkesen éneklő, vidám leány csapat mindenkinek a szívébe örömöt hozott. 

Így kívánunk áldott Húsvéti Ünnepet!


További bejegyzések olvasása itt:

Hírek