Akadálymentes változat
Normál változat

Komposztálót nyertünk

2023-02-21

Görgess lejjebb

A HUMUSZ Szövetség 2022-ben pályázatot írt ki óvodák számára a környezettudatos nevelés népszerűsítése kapcsán 

Pályamunkát nyújtottunk be, bízva benne, hogy ÖKO Iskolánk és környezettudatos Óvodánk szemléletéhez szervesen kapcsolódó komposztálási projektben sikerrel indulhatunk.

 

Örömmel számolunk be arról, hogy a pályázaton azon kevesek egyike lehettünk, akik komposztáló keretet nyertünk. Az ehhez kapcsolódó interaktív foglalkozásra február elején került sor Pillangó csoportunkban, melyen lelkes iskolások is részt vettek. A gyerekek számára a HUMUSZ Szövetségtől 4 fiatal elhozta számunkra a tavaszt, és interaktív foglalkozásukkal elvarázsolták a gyerekeket. Szemléletes módon, tele játékkal és izgalommal mutatták be a termőföld keletkezésének folyamatát, az ebben résztvevő élőlények szerepét. Közös projektmunkával mindenki elkészíthette virtuális kiskertjét, melyben kiemelt helyet kapott a komposztáló. A délelőtti foglalkozás mozgalmas, új ismereteket hozó és emlékezetes volt, minden pillanata tele vidámsággal. 

Hisszük, hogy a gyerekek számára a tudásátadás ezen formája csak kezdet az ÖKO szemlélet kialakításához.


További bejegyzések olvasása itt:

Ökoiskola